TR
|
EN
|
DE
Bayi Girişi
>> Şifremi Unuttum
Bayi Başvurusu Yapmak İstiyorum

Hakkımızda

Şirketimiz 1982 yılında ilk faaliyetlerine küçük ölçekte başlamış ve 1998 yılında İkram Gıda Sanayi ve Ticaret Ltd. şirketini babamız Sayın Ahmet Yıldız kurmuştur. Şirket kuruluşundan sonra 2003 yılında Gemlik Umurbey Organize Sanayi bölgesin de 3.500 m2’ si kapalı olmak üzere toplamda 5.000 m2 olarak ilk fabrikamız kurulmuştur. Akhisar bölgesinde 13.500 m2 fabrika yatırımımız devam etmektedir. Mevcut durumda günlük 20 ton ürün işleme kapasitemiz vardır. Şirketimiz Hasat döneminde ihtiyacı olan ürünleri, gıda tüzüğüne uygun şartlarda muhafaza etmektedir.

İkram Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Faaliyetlerini daha sağlıklı yürütmek için, 2005 yılında İstanbul Bayrampaşa Mega Center’ da üst yönetim Pazarlama ofisini faaliyete geçirmiştir. Şirketimiz yurt içinde en meşhur Gurme marketlere, ikram şirketlerine, Horeca gruplarına, yemek fabrikalarına, özellikli marketlere ürünlerini vererek müşteri teveccühünü kazanmıştır. Bu durumu artarak devam eden satışlarımız ile teyit etmekteyiz. İkram Gıda A.Ş. yurt içi satış faaliyetlerine devam ederken yaptığı pazar araştırmaları neticesinde, yurt dışından gelen talepleri de değerlendirmeye alarak, 2010 yılında milli ürünümüz olan zeytin çeşitlerini Kuzey Avrupa, Orta Asya, Orta Doğu ve Amerika kıtasın da ortalamada 23 ülkeye ihraç etmeye başlamıştır. Dahası bu güne kadar da bu işi başarı ile sürdürmektedir. İhraç edilen siyah zeytinler minimum 12 ay doğal olarak fermente edildikten sonra ambalajlaması yapılmaktadır.

Kaliteli ürünler ve müşteri teveccühü ile büyüyen İkram Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 2015 yılı sonu itibariyle Bursa bölgesinin en büyük üç zeytin ihracatçısından biri konumuna gelmiştir. Pet grubunda özellikle Avrupa ülkelerinde sektör lideri konumunda bulunan şirketimiz yeni unvanını 8.4.2016 tarihinden itibaren “İkram Gıda Anonim Şirketi” olarak değiştirmiştir.

İkram Zeytin A.Ş. tamamı ile öz sermayesi ile alımlarını ve yatırımlarını çalışanlarının da alın teri ile harmanlayarak büyüyen ve güçlenen bir kurumdur. Hasat zamanı Gemlik, İznik, Akhisar bölgesinde olan Gemlik Tipi zeytinleri Gıda Mühendislerimizin kontrolünde toplatmaktayız. Toplanan ürünler Fermantasyon işlemi boyunca tüm değerlemeleri kayıt atında tutarak üretim planına geçilmektedir. Şirketimizi rakipleri arasında öne çıkartan özelliği, insan sağlığına değer vererek, Gemlik siyah zeytin ürünlerinde katkı, koruyucu madde ve renklendirici kullanmamış olmasındandır. Bir başka değerimizde çok yüksek stok ile çalıştığımız halde ürün kalibresinde boylama yapıldığında tüm ambalajlarda kalibreler birbirine bilimsel olarak kabul görecek değerlerde yakın seyretmektedir.

Zeytin ürününün geçmiş tarihten beri bilinen şifa kaynağı olması yanında kültürümüzde kahvaltının ayrılmaz keyifli bir parçası olarak hayatımızdaki yerini çok önemsiyoruz. Gemlik zeytinleri şeklini yetiştiği coğrafya da bir arada bulunan deniz, orman ve ılıman rüzgârlarından, nefasetini ise, uhrevi olarak işine bağlı olan çalışanlarımızın emeklerinden, geleneksel yapı tadı veren ama modern üretim yöntemlerinden almaktadır. Uludağ İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulun üyesi olan şirketimiz çalışmalarını bilimsel verilerle de desteklemek için ilmi çalışmaları da takip etmektedir. Müşterilerimize olan minnetimizi, işimize saygı duyup hakkını bir tam vererek yerine getirmeye devam edeceğiz.